• Sanitár

• Učebný odbor sanitár pripravuje zdravotníckych pracovníkov, ktorí sú spôsobilí samostatne vykonávať sanitárske činnosti v zdravotníckych, kúpeľných, sociálnych zariadeniach, úradoch verejného zdravotníctva a iných zariadeniach.

Forma štúdia: externá – večerná

Dĺžka štúdia: 1 rok

Ukončenie: záverečná skúška

Termín zaslania prihlášok: do 31.5. príslušného kalendárneho roka

Podmienky prijatia: do prvého ročníka externého štúdia môžu byť prijatí absolventi stredných škôl so stredným stupňom vzdelania ukončeného záverečnou alebo maturitnou skúškou, ktorí splnili podmienky prijímacieho konania. Prax v odbore nie je podmienkou. Vyjadrenie lekára o zdravotnom stave uchádzača musí byť pripojené.

Forma štúdia: externá-večerná
              Dĺžka štúdia:  1 rok

Termín zaslania prihlášok: do 31.5. príslušného kalendárneho roku

• Ukončenie štúdia
            • Záverečná skúška, ktorá pozostáva písomnej časti, teoretickej časti  a praktickej časti.

• Medzinárodný IES certifikát
            • Všetci naši absolventi majú možnosť získať medzinárodný certifikát IES.docx.

• Uplatnenie
            • - samostatne vykonávať starostlivosť o pomôcky, zdravotnícky materiál a starostlivosť o prostredie pacienta,

- ovládať príslušnú techniku, stroje a zariadenia, príslušné pracovné postupy,

- vykonávať sanitárske činnosti na všetkých lôžkových oddeleniach, operačných traktoch, v laboratóriách, v lekárskej službe, na transfúznych oddeleniach, v pitevni, v centrálnej sterilizácii, v sadrovni, na jednotlivých oddeleniach úradoch verejného zdravotníctva, v zariadeniach sociálnej starostlivosti a kúpeľných zariadeniach.