• Polročné prázdniny
        • Dňa 3. 2. 2020 sú polročné prázdniny. Vyučovanie v 2. polroku začína 4. 2. 2020.
        • Deň otvorených dverí
        • Deň otvorených dverí sa uskutoční 8. 2. 2020 od 9.00 hod. do 13.00 hod.
        • 2 % z dane
        • VAU
        • Virtuálna anatomická učebňa piatok 9:00 – 10:30
          Max. počet účastníkov: 25 Exkurziu treba dohodnúť v utorok 10:45-11:45 Kontakt: 0904585201; alena.kolarovska@kukucinka.sk
        • Modernizácia školy

Zistite, čo je nové na našej škole
          • Prednáška Heyndrichiáda

Dňa 14.1.2020 sme 1.B/PS a 1.MAS prijali milé pozvanie od našich rovesníkov z Evanjelického gymnázia Jána Amosa Komenského a zúčastnili sa pútavej prednášky pod názvom Heyndrichiáda. Bolo to kruté a ťažké obdobie počas 2. sv. vojny, plné násilia a vyvražďovania, ktoré bolo zastúpené Reinhardom Heyndrichom – nemecký nacistický funkcionár a jeden z hlavných architektov nacistického holokaustu a koncentračných táborov. Dozvedeli sme sa, že toto obdobie zasiahlo a ovplyvnilo životy bežných ľudí našich susedov. Obec Lidice (Česká republika) bolo v dôsledku heyndrichiády vypálené a jej obyvatelia boli vyvraždení. Detí z tejto obce, inak nazývané lidické deti, boli Nemcami odobraté od ich rodín a následne uväznené na ponemčenie. Staršie deti zabili. Súsošie 82 zavraždených detí pripomína túto krutú tragédiu dodnes.

• Vianočné trhy

Žiacka školská rada aj v tomto školskom roku zorganizovala vianočné trhy. Nechýbali šikovnými rukami vyrobené vianočné ozdoby, chutné koláčiky a skvelý punč. Spestrením bola súťaž v zdobení perníkov.

• Ľadová krása v Tatrách

Žiaci prvého ročníka študijného odboru masér sa 12. 12. 2019 zúčastnili celodennej exkurzie na Hrebienku a okolí, kde si pozreli Tatranský ľadový dóm s tematikou Notre Dame de Tatras. Exkurzia bola spojená s kratšou zimnou pešou turistikou na Zamkovského chatu. Po ceste spať na Hrebienok sa žiaci zastavili pri Rainerovej útulni, najstaršej a najmenšej chate vo Vysokých Tatrách. Celý deň na nohách v zime dal zabrať, ale zážitky stáli za to!

• PRO EDUCO

13.ročník Medzinárodného veľtrhu vzdelávania PRO EDUCO sa konal v dňoch

4. – 5. decembra 2019, v Steel Aréne v Košiciach. Na tomto veľtrhu ako každoročne sa prezentovali domáce i zahraničné univerzity a stredné školy Košického kraja. Okrem možnosti ďalšieho vzdelávania sme mohli vidieť aj ďalšie formy mimoškolských aktivít, možností pracovného uplatnenia, cestovania a doplnkového vzdelávania mladých. Návštevníci medzinárodného veľtrhu vzdelávania mali jedinečnú príležitosť nájsť pod jednou strechou 74 inštitúcií poskytujúcich služby v oblasti vzdelávania a kariéry. Aj naša škola sa zúčastnila na tomto vzdelávacom veľtrhu a budúcim záujemcom o štúdium sme poskytovali informácie.

• Večer v škole

Dňa 5. 12. 2019 sa v našej škole uskutočnilo podujatie Večer v škole. Aj tohto roku škola poskytla svoje priestory na zmysluplné využitie voľného času žiakov. Zúčastnení, vyše 70 žiakov, hrali volejbal, „dopĺňali vedomosti“ z anatómie v našej VAU učebni, tancovali cez Xbox, pozerali film podľa želania väčšiny. Hravou formou si nadšenci angličtiny rozšírili slovnú zásobu. Milovníci literatúry diskutovali pri šálke čaju o knihách, literatúre. Novinkou bolo stanovište Šikovné ruky. Ani sme netušili, že sa u nás nájde toľko fakt šikovných rúk, ktoré dokážu vykúzliť nádherné dekorácie.

• Kampaň Červené stužky

13. ročník kampane Červené stužky sme na škole tento rok podporili viacerými aktivitami:

- usporiadali sme workshop (28.11.) na tému HIV/ AIDS spojený s tvorbou červených stužiek a zároveň žiaci školy a pedagogickí zamestnanci podporili kampaň nosením červených stužiek,

- uskutočnili školské kolo výtvarnej súťaže (najviac hlasov získala práca žiačky L. Císařovej, II.B/ZA),

• Partneri

Ďakujeme našim partnerom za spoluprácu
      • Košický samosprávny kraj

• Stredná zdravotnícka škola, Kukučínova 40, Košice
        • szskosice@kukucinka.sk
        • Stredná zdravotnícka škola Kukučínova 40 041 37 Košice
        • IČO 00606758
        • DIČ 2021141991